Opublikowano Dodaj komentarz

Pięć kroków do lepszego seksu – co radzą eksperci?

Aby poprawić relacje seksualne, warto również zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza sypialnią.

To, czego doświadczamy w łóżku, zależy od poziomu naszej świadomości. Judy Dutton, pisarka, redaktorka i autorka książki How We Do It: How the Science of Sex Can Make You a Better Lover, opartej na badaniach naukowych, ankietach i rozmowach z ludźmi, dzieli się swoimi wskazówkami na temat bardziej satysfakcjonującego życia seksualnego.

Róbcie coś razem, nie tylko w łóżku

Zapomnij o „afrodyzjakach”, takich jak kolacja i film. Judy Dutton proponuje zapisanie się na lekcje tańca lub wspólne gotowanie. Chodzi o każdą aktywność, która trenuje umysł i ciało. Naukowcy z Uniwersytetu Stony Brook w Nowym Jorku sprawdzili, że skany mózgu par, które były małżeństwem od 20 lat i zaczęły wykonywać wspólne zajęcia, wykazywały taką samą aktywność neuronalną jak pary, które niedawno się w sobie zakochały. Dopamina jest uwalniana podczas wspólnych aktywności, a ta z kolei bierze udział w procesie zakochiwania się. Aby zwiększyć jego poziom, przynajmniej raz w tygodniu wykonujcie wspólnie nowe czynności.

Spróbuj!

Jeśli czekasz na idealny moment, aby się kochać, możesz przegapić ten czas i być sfrustrowany czekaniem. Jeśli stwierdzisz, że nie masz ochoty na seks, zacznij od bycia miłym. Według Duttona, seks jest jak siłownia. Trudno jest wybrać, ale jeśli się zdecydujesz, będziesz szczęśliwy. Różnica między siłownią a seksem polega na tym, że w tym drugim przypadku nie trzeba kupować karnetu na cały sezon.

Niech przyroda będzie Twoim sprzymierzeńcem.

Badania wykazały, że kobiety są najbardziej atrakcyjne dla mężczyzn i pobudzone seksualnie podczas owulacji. Pożądanie seksualne osiąga swój szczyt około 14. dnia, licząc od pierwszego dnia miesiączki. Badania wykazały, że kobiety w tym czasie ubierają się bardziej prowokacyjnie i dwa razy częściej osiągają orgazm. Rada Duttona: nie trzeba mu mówić, że to dzień owulacji, wystarczy się uśmiechnąć, wziąć go za rękę i zaprosić do łóżka.

Wybierz różnorodność.

Naukowcy odkryli, że większa różnorodność w łóżku oznacza więcej orgazmów. W jednym z badań stwierdzono, że tylko 50% kobiet, które uprawiały „niezbyt przyjemny” seks, doświadczyło orgazmu. Satysfakcję przynosi dotykanie, seks oralny, stymulacja łechtaczki, wspólna kąpiel i smarowanie ciała balsamami i olejkami.

Uwalnianie blokad seksualnych – ćwiczenia polecane przez Deepaka Choprę

Bądź realistą.

Judy Dutton uważa, że jedną z najważniejszych rzeczy jest zasada „2-6-2″: badania pokazują, że na 10 razy dwa jest świetnie, sześć razy wystarczy, a dwa razy jest w sam raz. – Myślę, że najważniejszą rzeczą jest cieszenie się z tego, co macie, a jednocześnie wspólne zastanawianie się, co można poprawić” – mówi Dutton.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *