Opublikowano Dodaj komentarz

Rozbudzanie energii seksualnej – ćwiczenia

Początek wiosny, kiedy przyroda budzi się do życia, to dobry czas, by zadbać o swoją seksualność.

Razem z naturą nasze ciało budzi się i przygotowuje na nowe doznania i przyjemności. Wiosną w naturalny sposób stajemy się bardziej otwarci na miłość. Oto kilka ćwiczeń, które pozwolą Ci popracować nad swoją energią seksualną.

Stać się zakochanym.

Wiosna kojarzy się z zakochiwaniem się. Jak by to było być obiektem swoich uczuć? W stanie miłości jesteśmy w stanie w pełni zaakceptować drugą osobę. Nie widzimy ich słabości, ale jesteśmy zafascynowani ich osobowością, ciałem, intelektem i duszą. A więc do dzieła!

Wybierz kilka gatunków muzyki, które najbardziej do Ciebie przemawiają. Włącz muzykę i zamknij oczy. Wchłaniaj rytmy i melodie, które słyszysz. Poruszaj ciałem swobodnie i dowolnie.

Następnie spójrz na swoje odbicie w lustrze, tak jakbyś widział kogoś po raz pierwszy. Spójrz sobie głęboko w oczy. Spróbuj odnaleźć w sobie wyjątkowość, piękno, tajemnicę, urok i zmysłowość. Uśmiechaj się do siebie z uczuciem, czułością i miłością. Zauważysz, że im częściej się uśmiechasz, tym więcej zmarszczek zauważysz, ale czy potrafisz sobie z tym poradzić? Spójrz jeszcze raz w swoje oczy. Na pewno znajdzie się tam iskra migotliwej witalności. Powtarzaj ćwiczenie z lustrem tyle razy, ile chcesz.

Przywołaj płomienne wspomnienia.

Mówi się, że mózg jest najseksowniejszym organem w naszym ciele. Dlaczego? Ponieważ pasja jest bardzo szybko pobudzana przez naszą wyobraźnię. Wystarczy, że przypomnisz sobie jakąś ekscytującą scenę z filmu lub sytuację, na którą byłeś napalony, aby Twoje genitalia znów stały się pobudzone.

Seks rodzi się w umyśle

Teraz przypomnij sobie wydarzenie w swoim życiu, kiedy odczuwałeś pragnienie.

Czy w tym czasie byłeś sam, czy z kimś innym? Czy odczucia seksualne były związane z dotykaniem siebie, kontaktem z inną osobą lub wyobrażaniem sobie intymnych scen z ukochaną osobą?

Przypomnij sobie szczegółowo odczucia w ciele w tym momencie.

W których obszarach doświadczyłeś najsilniejszego podniecenia seksualnego? Co czułeś – ciepło, żar, mrowienie itp.

Co czujesz, gdy sobie o tym przypominasz? Możesz poczuć przepływ energii seksualnej tu i teraz, jeśli tylko pozwolisz jej wpłynąć do swojego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *